Informace o umělcích

Michaela Blechová

Fotografie Michaely Blechové vnímavě zachycují zajímavá místa nejen v krajině západních Čech. Jejím oblíbeným uměleckých směrem, který ji ovlivňuje, je impresionismus, hra světel a stínů, nálad a barev ji inspiruje a určuje směr její tvorby.

Na svých fotografiích se vyjadřuje svým osobitým pohledem a smyslem pro kompozici.

Setkávání a spolupráce s lidmi s podobnými názory sdruženými ve výtvarném spolku Totemart a společné výstavy jsou logickým vyústěním její činnosti, snahy o zdokonalení tvorby a prohloubení znalostí na poli výtvarného umění.

Realizované výstavy: Galerie Bílé nároží, Magistrát města Plzně, Mezigenerační a dobrovolnické centrum Totem, Galerie v městečku Lohberg, Domov pro seniory u sv. Jiří, Plzeň – Doubravka, v prostorách ČSOB a.s. a ČEZ a.s. v Plzni, DEPO 2015, Pivovarské muzeum v Plzni, Papírna Plzeň.

soubor DSCN5521.jpg soubor FSCN5185.jpg

soubor FSCN5412.jpg

Marcela Bryknarová

Jmenuji se Marcela Bryknarová, jsem Vodnářka, takže originalitu, nápaditost a vynalézavost mám už danou osudem, pocházím z Klatov, do kterých jsem se po nějakém čase vrátila a odtud i odlétají všichni moji andělé. Od malička jsem tíhla k práci s papírem, jen jsem netušila, že to bude práce kreativní a rukodělná a šla jsem studovat na Obchodní akademii. Zřejmě jsem se trochu sekla vedle, protože administrativní práce s papírem mě moc nenaplňovala. Rukodělnou tvorbu jsem vyzkoušela až na mateřské dovolené prostě jen jako relax a jako formu meditace a zklidnění … no a moji andělé si mě prostě našli sami. Asi i proto, že i ty miluji od doby, kam moje paměť sahá. Bez plánování se projekt Klatovský anděl sám postupně poskládal … prvních pár kousků andělů prodaných a darovaných mým přátelům, mojí rodině a později i širšímu okolí … přes založení fanouškovské stránky na sociální síti Facebook, která narostla k číslu, které by mě na začátku nikdy nenapadlo až po neplánovanou PR od Richarda Krajča ze skupiny Kryštof, která spustila nečekanou vlnu zájmu. Vše plynule do sebe zapadlo jako puzzle a odhodilo mě to na cestu handmade tvůrce, kterou jsem si zamilovala.

Dnes tvořím převážně na zakázku, posílám po celé České republice, na Slovensko i do zahraničí. Klatovského anděla můžete také najít v galerii ŠIWA v Klatovech, kde se natrvalo zabydlel. A daří se mu tam opravdu dobře. Jako bonus mě spolupráce s galerií ŠIWA přinesla i jedno úžasné přátelství s provozovatelkou ŠIWY. Moji andělé mají totiž velkou sílu propojovat lidi s podobným záměrem a tím záměr posílit.

soubor optimaliza1-min.jpg

soubor DSC01756-e1557064444758-684x1024.jpg soubor DSC01744-e1557064374830-684x1024.jpg

Alois Cibulka

Narodil jsem se v Klatovech před 63 lety. Svůj první nůž jsem vyřezal ze dřeva v osmi letech po zhlédnutí Pokladu na Stříbrném jezeře a nějak mně to zůstalo. Jen jsem časem přešel na ocel. Damaškové čepele vyrábím v posledních dvaceti letech a neustále mne udivuje, kolik možností a kombinací obnáší tahle práce. Snad bych měl objasnit, co to damašek vlastně je. V zásadě je to několik druhů oceli, kovářsky spojených, různě tordovaných a překovávaných.

Spojení různých druhů oceli nemá jen ozdobný charakter, ale vylepšuje i konečné vlastnosti výrobku. Další činností při výrobě nože je práce s kůží, dřevem, kostí, parohem a různými druhy plastů (to já nedělám rád). Jak vidíte nemohu nabídnout případnému návštěvníkovi umění, ale jen zajímavé řemeslo.

soubor DSCN0122.jpg

soubor SAM_1076.jpg

Milan Ďuriš

Může se zdát, že abstraktní umění je jen „neuspořádaná směs“ barevných čar a skvrn, která neříká vůbec nic.

Samozřejmě opak je pravdou a tvorba Milana Ďuriše to dokazuje. Dokonalost kompozice je důležitá v celkovém pojetí výtvarného díla, čímž se „neuspořádaná směs“ či chaos mění v řád, který danému dílu dodává individualitu.

Jeho obrazy jsou tvořeny s velkým citem pro kompozici a volbu barev, což jako architekt oceňuji, protože obrazy Milana Ďuriše dokáží být platným členem interiéru a harmonicky spolupůsobit jako celek.

Neméně zajímavá je tvorba na bázi UV barev, která je opravdovou lahůdkou při finální dekoraci a tvorbě interiéru. Hra světel, barev a nálad je skutečně fascinující.

soubor IMG_5178.jpg

soubor IMG_5180.jpg

Jana Forejtová

ForyDeco

Necítím se býti umělcem, ale spíše mám v sobě tvořivého ducha, který se postupem času rozvíjí. Už od dětství jsem se často a ráda věnovala ručním pracím, vytvářela různé dárky, šila a podobně. Tato chuť tvořit mně zatím provází celým životem a poslední dobou se stala velkým koníčkem. Má tvorba se během posledních let ustálila na výrobě hliněných ozdob, různých dekorací a dárků z přírodních a zbytkových materiálů. Mým přáním a cílem je, aby mé výrobky přinášely lidem radost a teplo do jejich domovů.

soubor IMG_7081.jpg soubor IMG_6791.JPG

Jana Frolíková

Zabývám se kresbou, malbou, grafikou a různými kombinacemi těchto technik. Ráda vás přivítám ve svém ateliéru. Najdete ho ve  Šťáhlavech, v ulici V Rokli 591.

Nachází se v prostorách bývalé hospůdky U Fandy, kterou 20 let provozoval můj manžel František. Je to místo, které bylo vždy plné lidí a přátelských setkání. Jste srdečně zváni.

frolikova2

frolikova3

frolikova

Weronika Gray

Narodila se roku 1988 v Plzni.

Vystudovala grafiku na soukromé škole, poté se několik let věnovala fotografování a nyní je učitelkou na Základní umělecké škole.

"Práce dětí, všudypřítomné malování a kreslení mě zase vrátilo k barvám a pastelkám. Téma mých obrazů se v mém životě stalo něčím víc, většina mých obrázků vzniká z charitativních důvodů, před pár lety jsme uspořádali první prodejní výstavu psích obrazů, která měla nečekaný úspěch a od té doby jsou pro mě obrazy psů Top záležitostí. Maluji je s láskou, která z nich vyzařuje a ještě z každého obrazu přispívám na útulky, takže mohu říct, že ta práce má smysl a to mě naplňuje štěstím. Techniky jsou různé, ráda zkouším nové věci jiné techniky jiné kombinace, u mých zákazníků je nejoblíbenější technikou akvarel kombinovaný pastelkami, takže těchto obrazů jsem namalovala zatím nejvíce. Také jsem nedávno objevila kouzlo mastného pastelu a jeho veselost a hravost, kterou propůjčuje obrazům. Svět umění má tolik možností a já doufám, že je všechny jednou vyzkouším, že nezakrním u jednoho, ale budu stále hledat a objevovat nové a úžasné věci."

soubor HUSKY TEXT.jpg

soubor DSC_2524.jpg

Radka Grösslová

Jako grafička a výtvarnice jsem připravovala nespočet výstav nejprve pro město Tábor a později Klatovy. Nejbližší mi byly výstavy lidových tradic, do kterým jsem spoustou výrobků sama přispívala. Nakonec mi nejvíce učarovaly perníčky, které zdobím již přes dvacet let a z krásného koníčku se od roku 2016 stalo ještě krásnější povolání. Kromě perníčků na zakázku, dílniček a předvádění na nejrůznějších akcích se věnuji hlavně kurzům pro dospělé nebo jezdím zdobit s dětmi do školek a škol. Šířím perníkářské řemeslo, vystavuji a ráda předávám své zkušenosti všem, kdo projeví zájem.

soubor 1_Radka_Grösslová_při_práci.jpg

soubor IMG_7064.jpg

Josef Haring

Narodil se 18. 8. 1952 v Praze. Studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze obor český jazyk a výtvarná výchova (Jaroslav Dvořák). Pracoval v různých zaměstnáních, v posledních letech jako restaurátor. Roku 1978 spolu s Janem Sekalem, Andrejem Bělocvětovem a Františkem Kudláčem založil skupinu Žižkovská avantgarda. V roce 1998 přichází do Plzně, od roku 1999 je členem UVU plzeňské oblasti.

Zabývá se kresbou a malbou, ve své volné tvorbě uplatňuje konstruktivní principy, zejména ve figurálních kompozicích s geometrickou sítí, vytvořil i řadu děl ryze abstraktního charakteru. Vystavuje od sedmdesátých let, například v Pražském regresivním divadle (1973), na Výstavě na dvoře (s Janem Sekalem) v Praze (1982), v Divadle u hasičů v Praze (1997). V Plzni se představil na několika samostatných výstavách, např. v Galerii Jiřího Trnky (1999, 2001, 2008), Galerii Visioart na Roudné (2009), v Galerii Evropského domu (2011) a Domě Hudby (2011). Pravidelně se zúčastňuje členských výstav a akcí UVU plzeňské oblasti, naposledy v Písecké sladovně v Písku (2011), jeho díla byla vybrána na soutěžní přehlídku Mezinárodního bienále kresby Plzeň (2008 a 2010).

haring

haring2

haring3

Eliška Jedličková

V dětství jsem hodně malovala, avšak v době dospívání jsem se dostala do situací, kdy jsem musela řešit existenční stránku. Tato doba mne zavedla k bakalářskému studiu Ekonomické fakulty v Plzni, kde jsem získala velmi dobrou průpravu v anglickém jazyce, kterou jsem využila při pobytu jako au-pair v Londýně a následně v Chicagu a L.A.

Potřeba pomáhat lidem mne přiměla po návratu studovat Lékařskou fakultu v Plzni, angličtinu jsem využila jako lektor. Při výběru specializace mne uchvátila radiologie, neboť je rozmanitá a svým způsobem kreativní, stejně jako lidské tělo samo.

Čas rozdělený mezi práci a rodinu mne nakonec dohnal a objevil se syndrom vyhoření. Donutilo mne to se zamyslet, neboť nikde nebyl čas vyhrazený na sebe sama. Začala jsem studovat grafologii pod Českou grafologickou komorou a naučila se relaxovat. Grafologie, v níž jsme probírali i různé směry psychologie, mne motivovala k absolvování kurzu na terapeuta a kouče. Práci jsem začala dělat na částečný úvazek, jeden večer jsem vyčlenila na kurz keramiky, kde jsme příležitostně malovali já našla radost a energii v tvorbě. Malování mne nabíjí energií. Inspiraci nacházím často v přírodě nebo ztvárňuji nápady z meditace. Mám ráda suchý pastel a akrylové barvy.

soubor spirály (1).jpg

soubor planeta s prstencem (1).jpg

Hana Kopecká

Mé první korálkové tvoření v roce 2008 se točilo kolem pavoučků z drátku a korálků. Za těch pár let ve světě korálků jsem se naučila spoustu nového a tak je mi dnes většina korálkovacích technik blízká, v současnosti tvořím pod značkou „Hannah – bijoux“. Od jednodušších ketlovaných šperků a navlékaných náramků „na gumičku“, přes různé techniky šitého šperku, tzv. beadweaving, až po háčkované dutinky … vše vyrábím s pečlivostí a vírou, že budou svému majiteli dělat radost. Kromě českých skleněných korálků tvořím i z japonských korálků té nejvyšší jakosti, z minerálních kamenů a korálků různých tvarů a velikostí … vždy se snažím vyhovět přání zákazníka.

soubor FB_IMG_1559905384860.jpg

Marie Kostkubová

Narodila jsem se v Plzni, kde žiji, ale velkou část života jsem pobývala na venkově. Můj zájem o výtvarné umění se u mě začal rozvíjet již v dětství, mám ráda přírodu, a proto mé obrazy čerpají hlavně z ní. Jestliže se vám moje obrazy zalíbí - budu potěšena.

soubor image(5).jpg

soubor image(6).jpg

Marcela Kotěšovcová

Vystudovala jsem Uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti.

Jsem návrhářka a modelářka dámských (občas i pánských) kožených kabelek a kabel.

Ve své tvorbě se snažím příliš nepodléhat módním trendům. Pracuji s prostorem a tvarem, teprve potom vybírám technologii, kterou chci určitého tvaru dosáhnout. Používám hovězinové, třísločiněné usně. Jednotlivé modely vyrábím většinou v malých sériích (10-20 kusů), v některých případech se jedná o originály. Mé kabelky jsou intuitivní záležitostí. Láká mě na nich rozpor mezi jejich výtvarnou hodnotou a praktickým užitím. Snažím se, aby nebyly nudné, aby měly svůj rozpoznatelný styl a byly současné i nadčasové.

soubor m.jpg

soubor IMG_7829b.jpg

Jarmila Krynická

Narodila jsem se v Plzni 1952, ale nejkrásnější mládí jsem prožila na statku v Ústí u Kočova. Doba po válce, stáda koní a divoká příroda kolem řeky, budila v dětském srdci představu amerického divokého Západu. Zájem o malování se u mě projevil již na základní škole kdy jsem začala navštěvovat výtvarné kurzy v ateliéru plzeňské besedy. V pozdějších letech jsem se vzdělávala krom samostudia, studiem umění ve světových galeriích Ameriky a Evropy.

Oblíbenou technikou je olejomalba a inspirací je jako pro každého výtvarníka život sám. Nejčastěji se u mě lidé setkávají obrazy s námětem stará Plzeň.

soubor FotoNaWeb2.jpg

soubor FotoNaWeb1.jpg

Alena Kyrálová

Kyralky

Od útlého věku jsem se po malých krůčcích, ač jsem si to ani neuvědomovala, zamilovala do sklářské tvorby a to díky mým rodičům, kteří byli brusiči skla. Sama jsem se stala brusičkou, ale to mne úplně nenaplňovalo díky omezeným možnostem vlastní tvorby. Tak jsem se při mateřské v jednom snu viděla jako vinutkářka a aby to nebyl jen sen, začala jsem se věnovat tvorbě skleněných korálků a následné tvorbě originálních šperků. Jak šel čas, stalo se to mým koníčkem, který vyrostl do současné podoby. Přijďte se podívat, jak se tvoří korálky, které neodmyslitelně patří k historii sklářství na Šumavě, budete si moci vytvořit i vlastní originální korálek. Jsem držitelkou regionální značky Šumava originální produkt.

soubor IMG_2818-krizky-ruzne.jpg

soubor IMG_1372.jpg

Pavla Lankusová

Fotografka Pavla Lankusová dlouhodobě pracuje na projektu o poznávání nejstarších členů v rodinách prostřednictvím fotografických dokumentů. Tyto ucelené a převážně černobílé série fotografií nesou důležitý odkaz pro další generace.

Již několik let spolupracuje také s Diakonií (Dům pro seniory) v Písku, kde vznikla řada emotivních snímků s hlubokým poselstvím. Její fotografie jsou o předávání tradic, o duševním spojení mladých a starých, a o všem, co mění skupinu lidí ve společenství.

Téma "DĚDICTVÍ" propojuje její tvorbu s krásným přírodním OTEVŘENÝM ATELIÉREM S DUŠÍ malířky a zahradnice Jarky Papežové, který najdete proti zámku ve Veselí u Janovic.

V poslední době zařadila do své tvorby i stylizované portréty využívající šerosvit a v tomto duchu bude připraven i fotokoutek pro návštěvníky akce.

Lankusová

Lankusová

Jaroslava Lišková Mašková

Jmenuji se Jarka a výrobě šperků se věnuji osmým rokem. Jsem nekonečný návštěvník všemožných kurzů a workshopů, mimo jiné jsem studovala Design kovu a šperku na UUD v Plzni. Miluji barvy a nápaditost a moc mě baví vymýšlet a vyrábět šperk přímo na míru k oblečení a doplňkům majitelky. Ráda recykluji netradiční materiály jako použité PET lahve, kapsle od kávy a další věci, které již neplní svůj původní účel. Miluji ten proces jejich přeměny v originální šperk. Co se týče základního kovového materiálu, na vše používám hypoalergenní chirurgickou ocel, kterou mohou nosit i alergici.

Myslím, že šperk nemusí být jen o zlatě a drahých kamenech. Měl by doplňovat svého nositele a ne z něj dělat někoho jiného. A stejně tak jako my každý jsme originál, i naše doplňky by měly být originální. To je mým mottem, a proto tak ráda dělám nové a nové věci. Neprodávám tedy jen šperky, ale tvořím Váš styl.

soubor DelameOriginaly_vrtani.jpg

soubor DelameOriginaly_paleni.jpg

soubor DelameOriginaly_klepani.jpg

Jan Mácha

Jeho zájem o výtvarné umění se začal rozvíjet v dětství a byl podporován pedagogy již na základní škole. Ve věku 14 let ovládal realistickou kresbu a jeho zaujetí pro výtvarné umění se projevilo i po vyučení v oboru modelář ve Škodových závodech v Plzni. V tomto období postupně získával vztah k výtvarnému řemeslu a začal se jako samouk věnovat sochařství. Mezi oblíbené materiály pro výrobu plastik volil dřevo a pískovec, kterým dokázal vdechnout život a nové rozměry.

Od původní tvorby realistické přešel postupně k expresivní, kde mohl více vyjádřit podstatu věcí a vztah k přírodním materiálům. To se týká i jeho pojetí kresby a malby, kde se časem z přípravných monochromatických prací pro trojrozměrné plastiky staly obrazy s osobitým autorovým vyjádřením a poetikou.

mácha

mácha2

mácha3

Malej Dejv

Jmenuji se David P., používám umělecké jméno Malej Dejv. Možná mě potkáváte v Plzni, kde bydlím 30 let. Nebo jsem vám zůstal v podvědomí z vystoupení v soutěži "Česko Slovensko má talent", kde jsem došel až do finále. Možná i pro vás to byl nezapomenutelný zážitek, stejně jako pro tisíce jiných rodin. Obrazy maluji sprejem nebo třpytkami.

Doufám, že se vám bude moje tvorba líbit a přijdete se na mě a mé obrazy podívat.

soubor image1.jpg

soubor image3a.jpg

soubor image1a.jpg

Alexandr Václav Mazín

Alexandr Václav Mazín absolvoval v dětství Základní uměleckou školu v Plzni obor výtvarné umění. V devadesátých letech minulého století byl součástí amatérské tvorby plzeňských malířů a po roce 1989 je členem výtvarné skupiny Pivorádi, Totem art, VC 500 a B 52.

soubor image.jpgsoubor image(1).jpg

Eva Melšová

Členka skupiny plzeňských výtvarníků www.sapristi.cz. Na jubilejní výstavě SAPRISTI PODESÁTÉ, v Trnkově galerii na nám. Republiky v Plzni vystavovala v roce 2017 dva experimentální oboustranné obrazy na volném plátně.

Ateliér má na romantickém místě, v Dřevěné ulici 5, pár kroků z náměstí Republiky, v přístavku s pavlačí. Je přístupný i ze dvora restaurace U Salzmannů.

soubor DSC06773z.jpg

soubor DSC06770m kopie.jpg

Pavla Nejedlá

Iva Melicharová o mně napsala:
“Pavla má ráda lidi, přírodu, má dobré postřehy a cit pro barvu, je proměnlivá jako barvy moře, je neústupná jako vlny, které buší do břehů a proměňují jejich tvar. Pro to všechno je dnes tady se svými obrazy. Je pokaždé jiná - tak jako je pokaždé jiná etapa života.”

Jmenuji se Pavla Nejedlá, nar. 1953. Od r. 2007 - 2017 jsem absolvovala kurzy malby ZČU L. Sutnara pod vedením Ak.mal. Vladivoje Kotyzy. Pracuji postupně s uhlem, temperou, akvarelem, olejem i akrylem. Nyní se věnuji enkaustice a výhledově chci pracovat s tekutým akrylem.

soubor 20180511_095451_1.jpg

soubor 20190501_100837.jpg

Noctie

Vystupuji roky pod uměleckým jménem Noctie.

Už od malička jsem kreslila a malovala jako divá. Poprvé jsem vyhrála městskou soutěž v Děčíně už ve třetí třídě s kresbou města a kreslit jsem pak nepřestala. Nikdy jsem žádnou výtvarnou školu neabsolvovala, jsem samouk. Někdy v roce 2011 jsem si osvojila svou vlastní vymyšlenou techniku a styl kresby a ten rozvíjím dodnes - používám především Japonská technická pera. Jelikož byl zájem o moje kresby stále větší, rozhodla jsem se svoji práci zveřejnit na Facebooku a podělit se o ni. Momentálně mám facebookovou stránku kde jsou veškeré ukázky mých prací a fanoušci mě tam mohou podporovat a také si něco zakoupit. Vše začalo jako kresby super hrdinů z obálek komiksů a momentálně už to jsou fanarty filmových a seriálových postav, komiksových hrdinů, vlastnoručně kreslený textil, záložky do knih, ale také roztomilé jednoduché kresbičky ovlivněné mým vzorem, jímž je Tim Burton a rozhodně je to znát - prakticky všechny kresby jsou černobílé.

soubor Kresbičky - Donutorožec.jpg

soubor Textil - část.jpg

soubor Obrazy - část.jpg

Liběna Nováková

Plzeňská výtvarnice, od roku 2011 působí také v Praze. Zabývá se abstraktní, ale i klasickou malbou a ilustrací.

V současnosti pracuje za ZŠ v Praze jako učitelka výtvarné výchovy.

Vystavuje občasně, na skupinových i samostatných výstavách.

nováková

nováková2

nováková3

Jarka Papežová

Znám jednu krásnou zahradu,
kde hedvábná je tráva...

V té zahradě nežije krásná princezna, ale tvoří jedna víla se štětcem, malířka Jarka Papežová. Její nově vznikající Ateliér s duší vás letos poprvé uvítá v tajemné zahradě poblíž zámku Veselí nad Úhlavou, kde se budete moci pokochat nejen výstavou obrazů či různých aranžmá, komentovaných prohlídek vystavených děl, ale i workshopem Tajemství akvarelu a dokonce také fotografickým vintage koutkem, který připravila spolu s fotografkou Pavlou Lankusovou.

A kdo je ona tajuplná víla se štětcem?

Jarka Papežová je mimo jiné autorkou maleb v Café Jednorožec. Její doménou je především technika akvarelu a téma lučních květin, zejména máku.

Dalším významným motivem je pro ni téma „Dědictví“ nejenom to genetické (Jarka je už třetí generací výtvarných umělců), ale i to kulturní. Důležité jsou pro ni příběhy, které sbírá a které se prolínají celým jejím dílem. Její citlivost a smysl pro krásno v obyčejném, starém a původním nám pomáhá objevovat dávno zapomenuté časy.

soubor FB_IMG_1560456975971.jpg

soubor 20181202_185445.jpg

soubor 20190322_101011.jpg

Mgr. Naděžda Potůčková

Studovala jsem na Střední průmyslové škole keramické v Bechyni, Fakultě pedagogické Západočeské univerzity, kde jsem od r. 1984 léta pedagogicky působila jako odborná asistentka na Katedře výtvarné kultury ZČU, dále jsem vyučovala na Střední odborné škole obchodu a designu v Plzni, nyní působím na ZUŠ Jagellonská v Plzni. Jsem sochařka, keramička, malířka, kurátorka a organizátorka výstav, pedagožka, členka a místopředsedkyně Unie výtvarných umělců Plzeň, členka Sdružení výtvarných umělců - keramiků ČR Praha, výtvarné skupiny P89, členka Komise pro sbírkotvornou činnost Západočeského muzea v Plzni. A vystavuji od roku 1982 na mnoha samostatných i kolektivních či skupinových výstavách v ČR i v zahraničí.

Na Víkendu otevřených ateliérů nahlédnete do mé Galerie i zahrady, představím zde výběr z mé keramické tvorby „od náušnic po rozměrné plastiky“ - porcelánové a keramické šperky (brože, náušnice, náhrdelníky), keramické a porcelánové obrazy - reliéfy, drobnější plastiky, někdy kombinované s kostmi, perletí, kovem, aromalampy,vázy, dózy, hrnky atd. i rozměrné objekty do zahrady. Dále malby na plátně i na papíře - akryl, pastel, akvarel, gumotisk, kombinované techniky.

soubor Nada 3.jpg

soubor DSC_0051.jpg

soubor Potůčková Poletování.jpg

soubor PC180262.jpg

Eva Roučka

Sochařka Eva Roučka se po 35ti letech ve Francii rozhodla vrátit se na rodnou půdu. V jejím statku v Břasích "Na Vranůvku" si můžete prohlédnout nejen zařízený keramický a sochařský atelier a dozvědět se plno zajímavostí z bohatých technických znalostí Evy v nejrůznějších technikách, ale i prostornou galerii v k tomu účelu upravené stodole, která příležitostně slouží i jako grafická dílna nebo malířský atelier pro větší formáty.

roucka

soubor cervena-web.jpg

Ivana Sedmerová

Výstava drátovaných andělů a obrázků a tvořivá dílna: „Kde chybí drahý materiál, nastupuje um, vynalézavost a základní nástroj - lidské ruce - a přijde radost.“

soubor Ryba_dratovana1.jpg

soubor Kockomys_drat3.jpg

Filip Sikora

Jmenuji se Filip Sikora. Narodil jsem se ve znamení Lva v Praze v roce 1994. Vyrůstal jsem spolu s bratrem v samotném centru staré Prahy v rodině s uměleckými kořeny, zvláště ze strany svého otce Čechokanaďana. Studium jsem zakončil maturitou na střední umělecké škole, v oboru Grafický design. Během studií jsem si vydělával kresbou portrétů. Mé oblasti zájmu jsou umění, filozofie, psychologie, spirituální a přírodní vědy, fitness a tetování.

O tetování jsem se začal zajímat po maturitě a po dalším roce jsem absolvoval kurz a poté jako absolvent s tetovací licencí jsem pracoval ve dvou studiích v centru Prahy. Do dvaceti tří let jsem se věnoval hlavně kresbě tužkou. V současné době se věnuji studiu barev, anatomií, erotickou tématikou, tetováním a také provozuji busking v centru Prahy neboli pouliční uměleckou produkci, konkrétně kresbu portrétů.

Má tradiční tvorba byla ovlivněna klasickým malířstvím, nezávislými moderními ilustrátory a designéry počítačových her. Do budoucna připravuji větší množství výstav, doufám že se vám moje tvorba bude líbit.

soubor refer.jpg

soubor Copy_General_Scan_342 - Copy.jpg

soubor rtg.jpg

Iva Stratilová

Motto: „Máte nějaký odpad? Pověsím si ho na ucho.“

Věnuji se výrobě šperků z materiálů, které již svou funkci splnily. Jedná se převážně o náušnice z PET lahví a z papíru do sběru. Z těchto materiálů vyrábím i polotovary na dílničky. Cílem je, aby si každý mohl vyzkoušet, jak může být materiál, se kterým se setkává každý den a vyhazuje ho do koše ještě k něčemu prospěšný.

Dále se věnuji výrobě Designových šňůrek na krk. Jedná se o projekt, který se snaží proměnit praktický reklamní nosič visaček a klíčů na šmrncovní doplněk se kterým se Váš pracovní den stane výjimečným.

soubor 2019_05_03_IRVA_cz_OA.jpg

Klára Supíková

Jsem jedenadvacetiletá studentka, učím se na sestřičku. Umění vždycky bylo tak nějak mou součástí. Mám ráda hudbu, tanec, obrazy. Dávají životu přidanou hodnotu, s lehkostí popisují to, co nás denně obklopuje.

Stěžejním pilířem mé tvorby je portrétní kresba, dostala jsem se k ní vlastně náhodou a od té doby se jí intenzivně věnuji. Lidská tvář je fascinující a krásná. Využívám techniku tužko-kresby, kresby uhlem a škálu barevných odstínů pastelek. Ve sbírce mám řadu portrétních kreseb různých technik, jedná se především o české a zahraniční osobnosti, seriálové nebo filmové postavy.

V poslední době jsem se našla ve vyrábění plátěných tašek na míru. Pomocí fixíku a barev na textil kombinuji motivy s citáty a pod heslem „plátěnka co nemá dvojče“ vyrábím originály, které podtrhují vlastnosti nebo názory nositele. Každý kus je pouze jediný na světě, stejně tak jako každý z nás. Baví mě idea doplňku, který sedne na míru, je praktický a zároveň šetří naší přírodu. Přijďte mě navštívit v rámci víkendu otevřených ateliérů, třeba vám nějaká plátěnka padne do oka. Nebo si přijďte jen popovídat a strávit čas příjemně v blízkosti umění, které nás alespoň na chvíli osvobozuje od starostí všedního dne. Těším se na Vás!

soubor 2.jpg

soubor 1.jpg

Natalie Sýkorová

Jmenuji se Natalie a kreslení se věnuji snad odjakživa. Chvíli jsem navštěvovala základní uměleckou školu, ale posledních pár let jsem spíše samouk. Preferuji realistickou kresbu tužkou a to především koňských portrétů, ale nepohrdnu ani jinými náměty, např. portréty psů, lidí, atd. V poslední době zkouším také jiné techniky včetně fixů, pastelek a digitální tvorby. Budu ráda, když se u mě zastavíte!

soubor 1.jpg

soubor 2.jpg

Lukáš Tycar

Narodil jsem se 7. 11. 1991 v Plzni. Od mala jsem miloval malování. Chodil jsem do kroužků a stejně jako teď,  mě nejvíce bavilo malování portrétů. Nikdy mě ale nenapadlo, že bych se tomu věnoval víc a co jsem vyšel ze základní školy, malování jsem se nevěnoval. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu elektrotechnickou.

V roce 2013 jsem kvůli úrazu oka a následné operaci, musel být dlouho doma. Toto depresivnější období mě přivedlo zpět k malování. Počáteční impuls byly obrazy Andyho Warhola, který bude navždy mým největším vzorem. Začátky byly složitější a od menších černobílých obrazů jsem se pomalu dopracoval k velkým barevným. Zatím největší byl portrét Vlasty Buriana o rozměru 150x150cm.

Nicméně se nyní malování dostalo až na druhou kolej a více se věnuji focení. Žánrů fotím více. Od portrétů a plzeňských ulic jsem se nakonec profotil k aktům, kterým věnuji většinu svého volného času poslední půlrok.

Na podzim mám naplánovanou výstavu, která bude tentokrát v Mladé Boleslavi. Bude to kombinace obou mých koníčků.

soubor 8adee1c8-aefc-4885-8331-d8e246189503.jpg

soubor 6606d458-de21-4249-b569-5b1fa5eb0add.jpg

soubor 67179975_2928383380720816_5290881370543882240_n.jpg

U kreativní Blanky

Jmenuji se Blanka Piškulová, před 6 lety jsem otevřela v Plzni obchod "Kreativní svět" na Koterovské 37. Je to takový můj splněný sen. Nejen, že prodávám zboží pro tvořivé lidi, ale zároveň vedu kurzy pro dospělé a děti.

Baví mě tvořit, nabíjí mě to. Má oblíbená technika je Scrapbooking - vyrábím fotoalba, deníky, diáře, přáníčka, krabičky, visačky, ale nebráním se ani jiným výtvarným technikám např. malování na trika, zapichovaný patchwork, Krasopis, Macramé, Vintage styl. Můj obchod je velmi přátelský a osobitý. Těším se na Vás!

soubor 17757973_1264649453648848_44391399_n.jpg

soubor DSC_0090.jpg

Luboš Vetengl

Luboš Vetengl je kreslíř, malíř a grafik, který se zabývá především tématem smrti a pohřbívání. Jeho hřbitovy jsou posmrtnými městy. Ta jsou plná světla, meditace a ticha, které k těmto místům patří. Zároveň zde můžeme vnímat pocity šeré samoty, ale i velkého nadhledu. Je zde úzká souvislost se světem nás živých. Ať už urbanistickým řešením samotných hřbitovů, tak podobností s dělením společnosti podle víry, třídního postavení nebo dějem odehrávajícím se na hřbitově. Obrazy mají převážně černobílou škálu, která skvěle doplňuje tichou atmosféru těchto míst. Zpracovává je formou experimentální kresby, malby a grafiky, uplatňuje především černobílou nebo monochromní škálu.

V roce 2014 absolvoval studium na Akademii výtvarných umění v Praze obor grafika a kresba. Vystavuje od roku 2005 v rámci výstav v České republice a zahraničí.

V roce 2018 založil Muzeum rodiny Škodů a Gallery Vetengl sídlící v Černé věži v centru Plzně.

soubor P3319072 upr.jpg

soubor Lízátko, 2018, olej na plátně, 75x50cm.jpg

Hugo David Wirth

Jsem student Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Studuji obor socha a prostor pod vedením Prof. Jiřího Beránka.

Pan profesor mě přivedl k land-artu a instalacím soch v přírodě, tento směr se mi velice zalíbil a soustředím se na něj v mé dosavadní tvorbě. Zajímám se také o figurální a portrétní sochařství, ve kterém se (velmi) pomalu zdokonaluji. Rád pracuji s přírodními materiály a používám staré nástroje. Pokouším se začlenit do širšího spektra umění, v nedávné době jsem se učil jak vytvářet šperk, mosaiku, suchou jehlu a v neposlední řadě i linoryt. Jestli je umělecké dílo přímým odrazem umělcovy duše, pak bychom se měli nejprve dozvědět něco o sobě samotném.

wirth

wirth

d